Vegetariánství 0.1

18. března 2014 v 16:00 | Terezka |  Já a vegetariánství
Ahoj, váháte, zda se také přidat k tisícùm lidí, kteří se rozhodli jít cestou soucitu, lásky a zdraví - cestou vegetariánství? Pokud ano, předložím vám zde postupně několik velmi dobrých důvodů (podle mě), proč se masa zříci, a která by vás mohli přivést na tuto cestu definitivně..1. Většina hospodářských zvířat prožije svůj krátký život v opravdu bídných podmínkách průmyslových chovů. Jsou uvězněna v malých klecích a jejich těla jsou zaživa mrzačena (kastrace mladých kanečků, odstraňování ocasů, označování vrubováním, zkracování zobáků apod.), jsou nepřirozeně reprodukována a mláďata jsou matkám odebíráná hned nebo pár dní po porodu.
Kontroly chovů zvířat ohledně životních podmínek jsou naprosto směšné a nedostatečné, obtížně se dá zjistit, která firma zachází se zvířaty ohleduplně, a která ne.

Zvířata jsou denně zabíjena po tisícíh - "porážení" na jatkách nebo v rámci domácích "porážek" na dvorech, farmách apod.
Manipulace a transport spojený s cestou na jatka je taky krutým zážitkem. A na jatkách je očekává jen další stres, strach a urpení. A co vy? Stěžovali jste si někdy u letecké společnosti na podmínky přepravy, dlouhé čekání či málo místa na palubě? Pak věřte, že ona hopodářská zvířata mají podmínky "pro cestování" mnohem horší. Navíc s tím rozdílem, že oni si to nevybrali, jejich osud to vybral za ně...

Doufám, že se Vám dnešní článek líbil a budu ráda, když mi dole zanecháte komentář s Vaším názorem. Děkuji. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama