Mládí

20. dubna 2014 v 16:00 | Terezka |  Úvahy
Jak docílit toho, aby se nám stáří vyhlo obrovským obloukem? Potřebujeme čáry, kouzelné předměty nebo snad podepsat smlouvu s ďáblem, jako tomu je v hromadách pověstí?


Ani jedno. Podle mě je základem opravdu chtít. Stačí se naučit pracovat s vůlí, starat se o své tělo a čeká nás energetické mládí bez ohledu na věk.

Někteří z nás se cítí vyčerpaní bez zjevné příčiny, ráno unavení, nutící se snad do všeho a neuvěřitelně staří. Je možné, že jseme energii plýtvali tam, kde nebylo třeba a na podstatné věci jsme zapomněil.

Ptáte se, na co jste zapomněli? V čem spočívá síla mládí? Odpověď je jednodušší než se zdá: V radosti! Láskyplný vztah s partnerem, dobří přátelé, chutné jídlo, příjemná dovolená. To vše nás posilňuje a "omlazuje".

Sama nemám problémy se stářím, ale vnímám je všude okolo. Rodiče, prarodiče, strýci, tety..Ztřeštění, přecitlivělí, prchlivý, lhostejní k vlastnímu štěstí. Neužívají si čeho by měli a soustředí se hlavně na povinnosti a práci. Vyčerpaní a bolaví nahrazují štěstí umělými látkami, léky, alkoholem apod. Vše dělají s odporem a jediné na co se během dne těší je, až večer zalehnou k oblíbenému seriálu.

Přitom stačí tak málo k obyčejné radosti a následnému mládí. Ráno vstát a říct si: " Nevpustím do svého vědomí nezdravé myšlenky. Pouze veselá mysl - jediná pěkná maličkost ji dokáže vykouzlit lépe než čaje a léky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama