Srpen 2015

Krásy tohoto týdne

27. srpna 2015 v 15:21 | Terezka |  Fotografie
Občas mám pocit, že život a svět okolo mě... jak to říct... je prostě nádherný a perfektní! :-)

Mít rád vs. milovat

24. srpna 2015 v 20:21 Téma týdne
Poslední dobou neustále opakující se téma rozhovorů "Mít rád nebo milovat?", co je víc?

Já osobně si myslím, že mezi "mít rád" a "milovat" je několik malých (velkých??) rozdílů.

1) Myslím, že člověk by měl mít rád celý svět. Rostliny, zvěř i lidstvo. Nepřítele i přítele.

Ale milovat?
Milovat by každý měl jen pár jedinců.

Milovat rodiče za život, který nám dali. A milovat je právě proto čím jsou.
Milovat přátele za život, který nám dávají. A milovat je právě proto jací jsou.
Milovat toho jednoho/jednu za život, který díky nim má smysl. A milovat je právě proto, že jsou.

2) Mimo to.. asi těžko budeme mít rádi někoho, kdo nás využívá, odmítá, pohrdá námi, možná se i za nás stydí a nechce s námi nic mít. Ale milovat? Milovat můžeme i přesto, že se k nám vyvolený/á chová nejhůř jak umí.

3) Rádi můžeme mít jídlo, oblast. Ale milovat to budeme asi těžko.

4) Když někoho milujeme, milujeme i jeho chyby a možná nám i příjdou roztomilé. Když někoho máme rádi, jeho drobné chyby přežíváme.

5) "Mít rád" je trvalejší. Zamilovanost, ať chceme nebo ne, časem vyprchá. Tak to prostě je.

6) Říká se, že když člověk miluje má aktivní stejné mozkové centrum, jako když si něco přeje a neuvěřitelně motivovaný své přání vyplnit. A proto, když miluje neopětovaně, je nešťastný a zamilovává se ještě víc. O "mít rád" se nic takového nepovídá.

24. srpna 2015 - Chtěla bych

24. srpna 2015 v 19:34 | Terezka |  "Deníček"
23.srpna 2015

Chtěla bych být tvojí princeznou.
Tvojí radostí. Tvým snem.

Chtěla bych, abys líbal právě moje ústa, abys hřál právě moje tělo, abys miloval právě moji duši.

Jak ráda bych ti říkala: "Miluji tě. Jsi to nejkrásnější, co mě mohlo potkat. Jsi moje štěstí. Můj život. Neznám nic krásnějšího, než tvůj smích. ". Ale mám pocit, že přesně tyhle slova ode mě slyšet nechceš, že tyhle slova by tě obtěžovaly.

A tak si tu píšu do blogu, vylévám si srdéčko a doufám, že si to jednou přečteš. Nebo líp, že ti to budu moci říct do očí, ty se na mě usměješ a místo odpovědi mě sladce políbíš.

Jak nemyslet?

23. srpna 2015 v 14:20 | Terezka |  Téma týdne
Jak nemyslet?

Jak nemyslet na tu úzkost, která tě každý večer svírá jako kleště? Jak nemyslet na ty slzy, které celé dny roníš? Jak nemyslet na zlomené srdce, které musíš nosit v hrudi? Jak nemyslet na tu bolest, která ničí celé tvé tělo?

Ano, mluvím o lásce. O nešťastné lásce. O tom jak víš, že na něj nechceš, že na něj nesmíš myslet, ale stejně je to právě a jedině on, kdo ti nedá spát, kdo ničí každou tvoji činnost, kdo boří jakoukoli koncentraci o kterou se snažíš.

Jak nemyslet na někoho, komu by mohl patřit každý kousíček tvého těla i tvé duše? Jak nemyslet na někoho, pro koho seš ochotná udělat všechno? Jak nemyslet na někoho, kdo ti dokáže rozesmát duši jenom jediným pohledem? A jak nemyslet na někoho, kdo dokáže rozervat tvůj vnitřek jen jedním slovem? Jedním prázdným a zároveň nejobsáhlejším slovem. "NE".

K čemu je láska, když druhý odmítá? K čemu je milovat a chtíti dávat, když ten, kdo by měl brát nechce? K čemu jsou slova, když ten, kdo by je měl slyšet neposlouchá a nechce slyšet? K čemu jsou slzy, když ten pro koho pláčeš se nezajímá? K čemu je smích, když ten pro koho se směješ je daleko?

Tak moc si člověk přeje nenávidět nebo alespoň dokázat být lhostejný. Ale jak, když to první, na co ráno myslí a to poslední , na co myslí před spaním, je on? Ano, ale jak..? Jak nemyslet?