4. října - Co je to štěstí?

4. října 2015 v 9:42 | Terezka |  "Deníček"
Svět se změnil...

Cítím to...

Žalu mám mém těle více než krve v žilách.

Až mě zaráží, jak jedna událost mění naše životy.

Byla jsem sebevědomá, hrdá, všechno se mi dařilo.


Teď? Nevěřím si, sama sobě se nelíbím, myslím, že jsem hloupá, nedaří se mi. Nemám sílu cvičit, nemám sílu učit se, nemám sílu ani na smích.
Nejvíce nabitá jsem ráno, když se vzbudím do nového dne po úžasném snu. Po snu, kde byl on. On a já. Když se vzbudím veselá a ještě mi nedojde, že to byla pouhá iluze, že on se mnou, že jsem sama, smutná, samotná budižkničemu.
Můj blog se pomalu mění ve snůšku pubertálních keců o lásce, mění se ve vylevání mého zničeného srdce. Když jsem blog zakládala, byla jsem tak šťastná, jak jen člověk může být. Chtěla jsem lidem ukazovat a svěřovat své štěstí, své nápady, svoji sílu. A třeba je inspirovat, ukazovat, že štěstí existuje.
Ale co dokazuji teď? Že štěstí je prchavé a každý je svého štěstí strůjce? Je to tak. Štěstí - muška zlatá. Zlatá muška - zlato, jako představa toho, co chceme všichni. Jako představa toho, co mají jen někteří a ostatní jim to divoce závidí ve snech i životech. Muška, jako představa toho, že štěstí není stále, opouští nás, nemůžeme ho uchopit a když, tak jen krátce. Svíráme-li mušku příliš dlouho a pevně v dlaních, nechceme-li se jí vzdát, umře a opustí nás sama.
Štěstí, ach štěstí.
Mohu se ptát, proč mě opustilo. Chovala jsem se zle? Žila jsem život nádherný. Kde kdo mi záviděl. Kolo života se ale nekompromisně točí. A jsme-li jednou nahoře, nebude trvat dlouho a octneme se opět dole. Jsme-li dole, mělo by trvat stejně dlouho, a octneme se opět nahoře. Tak kdy už to bude? Kdy dosáheneme toho vysněného štěstí a budeme zase na chvíli svírat mušku v dlani?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smokie Smokie | Web | 7. října 2015 v 16:31 | Reagovat

Rada bych ti napsala něco povzbudivého,ale jsem ve stejné situaci, takže ti můžu aspoň říct že s tebou soucítím.

2 Nope Nope | 7. listopadu 2015 v 22:55 | Reagovat

Nešťastný člověk prý je, když myslí na sebe. Třeba by se dalo začít od toho?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama