Školní práce

…facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu.

11. října 2015 v 10:32 | Terezka

Měli jsme za DÚ napsal slohovou práci (vypravování), které koční slovy:
facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu.

Tak tedy zde:

Kde lišky dávají dobrou noc

14. září 2015 v 9:00 | Terezka
Líčení

Nad humny stmíváním usíná den a moji světnici, náš dům i celou vesnici zalévá svojí stříbrnou krásou ten, který poutníkům osvětluje temné cesty, ten, který dává znamení dětem, že přišel čas spánku, vládce hvězd a nočního nebe - měsíc.
Venku je povědomý klid, rezavé chůvičky už oběhly každé stavení a uložily všechno živé do sladké a bájné říše snění. I kravín ztichl kouzlem spánku, i bílé slípky se uložily. Jen lehký jarní větřík uniká snům a síle měsíce, jen on šumí do onoho tajemného ticha.
Ještě něco z dálky zní, mlčící noc a práci chundelatých ocásků neustále něco maří. Je to vzdálené, klidné a mírné, a i přesto ostře bodající do neústupného ticha únorové přírody a dědiny. Nepoznávám, snad jen matně, co krásu dnešní noci ničí, zdali se v nedohlednu vrací ptáci domů z dálek světa, zdali jen voda, dopadající v řece na kámen, žalem a osaměním zpívá o lásce, zdali první jarní sněženky prosí jemným, křehkým, dětským hláskem o pomoc při odkrývaní sněhové peřiny, zdali stromy na návsi rozjímají o nekonečné moudrosti světa.
Dnes je zvlášní noc, jako by neznámá síla chtěla ukázat mně i mým lidem krásu světa, ticha a klidu. Jako by chtěla ukázat, že cesty, které vedeme, že místa, která objevujeme, že vztahy, které žijeme nemusí být pouze o spěchu a dobývání cílů. Jako by prostřednictvím této noci začínal nový život, nová éra, snad i nový svět.
Bim, bam, bim, bam. To magickou sílu noci ničí ozubená kolečka skrytá v našich starých, dřevěných hodinách. Odbíjí půlnoc, já se vracím do reality a za počítání nočních oveček si naposledy nechám popřát lištičkami dobrou noc.

Hrob Otokara Březiny

6. září 2015 v 18:26 | Terezka
Pátek 4.9 naše třída navštívila Jaroměřice nad Rokytnou v rámci češtinářské exkurze.
První zastávkou byl hrob významného umělce spojeného s Jaroměřicemi - Otokara Březiny.
Měli jsme za úkol vymyslet krátké popisy (min.40 slov) inspirované právě tímto místem.

Bulvár

10. listopadu 2014 v 17:06 | Terezka
Co s bulvárem?

Pokud se chceme zamýšlet nad tím, co stojí za obrovskou popularitou bulváru, musíme nejprve stanovit, čím vlastně bulvár je. Forma rychle se šířících lží, kde nejhrají klíčovou roli dobré skutky, ale podvody nebo pouze neuvěřitelně rychlé masmédium orientované na strasti ostatních, nejčastěji známých lidí? Dle mého názoru, není daleko od pravdy ani jedna z hypotéz. Bulvár doopravdy, na úkor lidského štěstí, využívá smutku a úmyslně ničí životy druhých.

Večerníček

10. června 2014 v 18:20 | Terezka
Charakteristika

Hrdina mého dětského srdce a legendární pohádkář s takřka nekonečnou sbírkou milých a napínavých příbehů. Ano, věřím, že již všichni čtenáři uhodli o kom se chystám mluvit. A kdo ne, ať se červená a krčí v koutě neb neuráží pouze mě, ale i celou řadu skálopevných a věrných fanoušků. Pochopili jste, že se chystám charakterizovat Večerníčka? Tak pozorně čtěte dál a souhlasně přikyvujte.

Vysavač - odborný popis

22. dubna 2014 v 17:00 | Terezka
Tyčový akumulátorový vysavač ETA 347.5 slouží k mokrému, suchému a šampónovému vysávání. Vysavač je barvy zelené, hmotnosti 3,4 kg, výšce 142 - 187 cm.

Den dětí - zpráva

17. dubna 2014 v 17:00 | Terezka
Den dětí v Borovině (nejen pro děti)
V rámci třetího ročníku festivalu "Borovina ...živá dodnes" proběhl v sobotu 1.června od 13:00 do 16:00 v areálu bývalého BOPA v Borovině Den dětí. Ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Třebíč připravili organizátoři odpoledne plné her, zábavy a soutěží.
 
 

Reklama