Vyprávění

Pohled shora

27. března 2014 v 14:00 | Terezka
Pohled shora.


Minulou noc jsem měla sen, sen plný starostí, spěchu. Problémy se mi doslova sypaly na hlavu, nic jsem nestíhala, všude jsem byla pozdě. Běhala jsem po ulicích sem a tam a přemýšlela, co musím udělat nejdříve a přitom jsem už v hlavě měla stovky dalších myšlenek. V ulicích jsem nebyla ani zdaleka sama. Pletlo se tam i spousty jiných, protivných lidí, pobíhajících stejně zmateně, jako já, protože i oni měli nesčetně svých potíží a trablí. Měla jsem toho po krk, nikde smích, nikde klid, všude jen plno šílených, neustále někam spěchajících lidí.

"Ach, ta dnešní mládež"

25. března 2014 v 14:00 | Terezka
Přiznejme se, kdo z Vás ještě neslyšel větu "Ach, ta dnešní mládež." ? Každý z nás nejméně stokrát! Ať z úst babičky, dědečka nebo starého pána v autobuse.
Nejčastěji ji slýcháme právě od starších generací. A já ptám: "Proč? Co je na ni tak vyjímečného, že jí pořád používají? Možná z nich mluví závist. Je možné, že touží po naši kráse, rychlosti, zdraví, energii a prostě se nemohou smířit s tím, že jim už tyhle časy volnosti a bezstarostnosti dávno skončily?"

Svět reklam

21. března 2014 v 18:00 | Terezka

Svět reklam.

Je ráno. Mám narozeniny, v podstatě den, jako každý jiný. Zvoní mi budík na mém novém mobilu od Vodafonu za 7 Kč s výhodným tarifem, kde voláme zadara. Vstanu, a jako obvykle, dojdu na záchod. Po vykonání potřeby na tak čistém záchodě, že by se z něj dalo jíst, protože je umytý Domestosem, díky němuž miliony bakterií zemřely, se ocitám v koupelně. Tam nemám strach o své zuby, neboť používám Colgate - kartáček zubařů.

Budoucnost

20. března 2014 v 18:00 | Terezka
představa -
Jako každé ráno, tak i dnes mě do nového dne vítá otřesný zvuk mého starého budíku, který jsem dostala, jako malá na Vánoce a schovávám si ho už jen z nostalgie. Nemilosrdně ho zaklapnu a podívám se na hodiny. Mám chvíli čas, tak se převalím k manželovi. Ještě sladce spí. Chvíli na něj jen tak koukám, pak ho políbím a opravdu začnu vstávat.
 
 

Reklama